MTA:SA Kurulumu


Mta Sa Nasıl Kurulur

MTA:SA Nasıl Kurulur

Merhaba MtaScript.com ailesi, bugün sizlere MTA'nın nasıl kurulacağını anlatacağım. Öncelikle MTA:SA ne derseniz hemen anlatayım. GTA San Andreas'ı bilmeyen yoktur herhalde. İşte bu MTA(Multi Theft Auto) da bunun online yani multiplayer hali. Gta San Andreas'ın mapın da başka oyuncularla oynamak gibi denebilir. Ayrıca çok çeşitli oyun tipleri var. Türk askeri ve polisi olabileceğiniz sunucular dahi bulunmakta. Peki biz bu oyunu nasıl kurarız? İşte bugün sizlere de tam bu olayı göstereceğim. Hemen önemli bir şey anlatayım. Eğer MTA oynamak istiyorsanız bilgisayarınızda kesinlikle Gta San Andreas bulunmak zorundadır, eğer bulunmuyorsa yükledikten sonra kuruluma devam edebilirsiniz.

İlk olarak aşağıdaki linkten Gta San Andreas'in orjinal dosyasını indirmemiz gerekiyor.

Gta San Andreas indirmek için TIKLAYINIZ

2. Adımda ise https://multitheftauto.com/ adresinden Mta Sa'nın sitesine girip aşağıdaki butona basıyoruz. (2 seçeneğiniz var windows xp ve 7, windows 7 sürümü 8 ve 10 sürümlerinde de çalışmaktadır)

İndirdikten sonra kurulum dosyası bilgisayarınıza iniyor olacak. İnme işlemi tamamlandıktan sonra .exe dosyasını açıp kuruluma başlayabiliriz. Kurulumda ilerledikten sonra sizden bir dosya seçmenizi isteyecek. Bu dosya Gta San Andreas'ın dosyasıdır, yani onu seçmeniz gerekmekte. Gta San Andreas'ın dosyasını seçtikten sonra kurulumu tamamlayabiliriz.

Install seçeneğine bastıktan sonra yükleme olacaktır ve ardından kurulum tamamlanacaktır. Artık MTA'nın keyfini çıkarabilirsiniz. Fakat unutmayın ki eğer GTA San Andreas dosyalarınızda bir eksik varsa oyunu oynarken sıkıntı çıkabilir.