İTSO’da E-Ticaret semineri ilgi gördü… e ticaret

İTSO’da E-Ticaret semineri ilgi gördü… #ekonomi e ticaret

#girişim #tahirotlu #girişimcilik
#eticaret

5 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Merkezi Hatay’da bulunan Anatolia Experess ve Wezzomart firmasının sponsorluğunda İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında internet üzerinden E-Ticaret eğitim semineri gerçekleştirildi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz ile katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminerde Neo bio Danışmanlık kurucusu Suat Yaşar Dikkaya katılımcılara sunumunda insanların yaptıkları işleri iyi seçip ve geleceklerini önceden yönetmesi gerektiğine işaret etti.
GLOB3 danışmanlık ve eğitim hizmetleri kurucusu Muhammet Reşit Akkaya da, artık E ticaretin çok geliştiğini belirterek kurumların, işletmelerin birbirleri arasındaki iletişimi online ticaretle, dijital platformlardan yaptığını vurguladı.
Apepsoft yazılım ve kurucu ortağı Tuğçe Dilem Aytekin ise E-Ticaretin alıcı ve satıcı arasındaki alışverişi kolaylaştırdığını ürünlerin sergilendiği, müşterinin seçimlerini yaptığı sanal bir alan olduğunu kaydetti.
Mehmet Ünlü, Anatolia Experess ve Wezzomart’ın İskenderun Körfezinin transit lojistiğinin arttırılması, geliştirilmesi üzerine kurulmuş, özellikle Suriye, İran, Irak Türki devletlerine transit lojistiği hizmeti verdiklerini ifade ederek “Buradan yola çıkarak edindiğimiz tecrübelere göre baktık ki bir eksiklik var. Nedir bu eksiklik? İstanbul’daki, Gaziantep’teki, Kayseri’deki, Denizli’deki bir imalatçının, bir mağaza sahibinin, ürün sahibinin, ürünlerini Türkiye’deki müşterisine bir sorun yaşamadığı, E-Ticarete geçebildiği, yurt içinde satabildiğini gördük. Trendyol, hepsiburada gibi platformlar veya Web sitesinden kapıdan kapıya hizmet çok güzel yapılabiliyor. Şimdi Suriye, Irak’a gittiğinizde bu hizmetlerin olmadığını, insanların kaliteli ürünlere ulaşamadığını, kolay alışveriş yapamadığını, bir İstanbul’daki kıyafeti internetten hayranlıkla izlediğini ama alış veriş yapamadığından bahsediyoruz. Biz bunu boşluk olarak görüp, zaten o bölgede güçlü bir altyapıya sahip olan lojistik firması olarak Anatolia Experess ve Wezzomart online Pazar platformunu kurmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

About Nurgül Sayac

Check Also

E-ticaret ihtiyaçlarınızda QNB eFinans yanınızda! e ticaret

E-ticaret ihtiyaçlarınızda QNB eFinans yanınızda! #ekonomi e ticaret #girişim #tahirotlu #girişimcilik #eticaret 100 Kişi Okudu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir